Výhody plechu

Skok na obsah stránky Hlavní menu Hlavní menu Hlavní stránka webu

Výhody plechu

Kdekdo staví a řeší, jakou krytinu pro svoji střechu zvolit.

Tašku, plech, lepenku nebo břidlici?

Na nových stavbách i při rekonstrukci střechy je důležité při vybírání krytiny myslet na její vzhled, kvalitu, cenovou dostupnost . Mnoho stavebníků upravuje starší dům, chystá novou střechu na starý krov a váhá, zda by pálené či betonové tašky unesl. Zde je nejlepším řešení plechová krytina, která je lehká a v případě zachovalých původních krovů stačí vyměnit pouze střešní latě.

Plechová střešní krytina je velmi lehká, její plošná hmotnost činí pouze 4,8 kg/m² oproti páleným či betonovým střešním krytinám, které jsou až 10 násobně těžší. Navíc je i mimořádně odolná proti povětrnostním vlivům, především díky zámkové montáži a horizontálnímu ukotvení. Tyto krytiny se hojně používají v severských zemích již několik desítek let. Původně byly plechové krytiny používany ve vysokohorských oblastech s velkým množstvím sněhu. Sníh se na tomto typu krytin neudrží a nezatěžuje tím střešní konstrukci ani samotnou budovu.

Plechové krytiny jsou nabízeny v mnoha barevných odstínech a několika tvarových modifikacích, které svými tvary napodobují klasickou tašku. Na krytinách jsou použity speciální laky, které se při tvarování nepoškodí.

Na rozdíl od konkurence nabízíme plechy kvalitní, záruka je poskytována až na dobu 50 let podle typu povrchové úpravy.  Po laboratorních zkouškách je odhadovaná životnost kolem 80ti let!